Zarząd Powiatu z absolutorium. Radny Ramus z zarzutami do starosty czytanymi z kartki

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jest wotum zaufania i absolutorium dla starosty i zarządu powiatu w Sandomierzu. Właśnie taką decyzję w trakcie jednej z najważniejszych sesji w roku podjęli dziś radni powiatowi, którzy spotkali się w sali konferencyjnej sandomierskiego starostwa.

Wtorkową sesję jednak zaczęły podziękowania za prężną działalność Krzysztofa Zielińskiego, dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu, który po 15 latach dyrektorowania odszedł na emeryturę. 


Po podziękowaniach przyszedł czas na podsumowania. W tym punkcie starosta sandomierski, Marcin Piwnik przedstawił raport o stanie Powiatu Sandomierskiego za 2019 rok. Jak powiedział starosta ten dokument jest analizą, która pozwoli wyciągnąć wnioski na przyszłość. Starosta przypomniał, że rok 2019 był rokiem bardzo wyważonym, który w budżecie finansowym pozostawił nadwyżkę. 


Mimo wygospodarowania w budżecie powiatu nadwyżki finansowej w debacie przed udzieleniem wotum zaufania i absolutorium pojawił się głos o nieumiejętne gospodarowanie środkami. Radny Tomasz Ramus zarzucił staroście niegospodarność oraz rozrzutność.


Do zarzutów radnego Ramusa odniósł się starosta Marcin Piwnik. 


-  Jeżeli ktoś pisze pytania panu Ramusowi, panie radny przeczytaj, to co ci ten autor napisał - mówił starosta Piwnik. - Znany jest nam ten autor. Proszę przeczytać czy to ma sens. Panie radny jeżeli słuchałby pan na sesjach, angażował się w pracę radnego, to wiedziałby, że powiat sandomierski płaci miastu Sandomierz za koszenie i utrzymanie dróg w mieście. Mieszkańcy Sandomierza słuchajcie. Radny Ramus nigdy się nie upomniał o remont drogi, nie upomniał się o chodnik, nie upomniał się o sprawy miasta. On tylko potrafi czytać to, co napisał mu autor tego wypracowania. Nie mam nic do ukrycia. Są to zarzuty wyssane z palca. Jak można mówić, że powiat nie zaciska pasa. 103 etaty na koniec 2018 roku. 100 etatów na koniec 2019, a wiecie ilu emerytów odeszło. Skąd się wzięła nadwyżka w budżecie Dwa i osiem miliona złotych. Ona jest realna.


Po burzliwej dyskusji w merytoryczny sposób głos zabrał również radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Maruszczak, który zasugerował, że warto podjąć współpracę z miastem Sandomierz, żeby zwiększyć perspektywy dla młodych osób, które coraz częściej wyjeżdżają do większych miast, co powoduje wyludnianie się powiatu sandomierskiego.


Starosta, Marcin Piwnik odnosząc się do wypowiedzi radnego Maruszczaka wspomniał natomiast, że przyczyną braku rozwoju jest przede wszystkim brak drogi szybkiego ruchu oraz większych powierzchni inwestycyjnych.


Ostatecznie radni 10 głosami za udzieli absolutorium staroście i członkom zarządu powiatu. Od głosu wstrzymało się natomiast 7 radnych. Absolutorium przegłosowano przy 1 głosie przeciw. 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe